poniedziałek, 3 grudnia 2012

Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze, warto?



Chcę was zachęcić do nauki bezwzrokowego pisania na klawiaturze:)

Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze, prawie same zalety, jedyna wadą jaką widzę jest czas jaki trzeba poświęcić na ćwiczenia. Ponoć średnia prędkość osób piszących z patrzeniem na klawiaturę to 120-160 znaków na minutę, a osób piszących bezwzrokowo to 280-320 znaków na minutę. Czyli pisać możemy dwa razy szybciej, a nawet i więcej. Większa wydajność pracy, dodatkowo taka umiejętność ładnie wygląda w CV:)

Gdy wygooglowałam „nauka bezwzrokowego pisania na klawiaturze wyskoczyło mi multum stron ze szkoleniami o tej tematyce. Wyobraźcie sobie, że takie szkolenie w wymiarze 20 h w Lublinie kosztuję, aż 449 złotych. Z ciekawości zaczęłam drążyć dalej temat tego szkolenia i co się dowiaduję, że takie szkolenie bazuje na programie Mistrz Klawiatury;] Od razu przypomniałam sobie, że kiedyś mój brat miał pełną wersję tego programu, odnalazłam płytkę i postanowiłam sama sobie zorganizować takie szkolenie. Pełna wersja tego programu kosztuje ok. 50 zł.

Moja wersja tego programu, czyli kurs pełny liczy 50 lekcji oraz ćwiczenia, a także gry. Program analizuję to, co zdążyliśmy już przećwiczyć i zapisuje nasze wyniki, po czym możemy zaobserwować nasze postępy w szybkości i poprawności.

Zastanawia mnie ilość godzin takiego szkolenia, czy wystarczy 20 godzin, żeby nauczyć się pisać bezwzrokowo? Postanawiam to sprawdzić:]

Tak propos jeszcze tego tematu, czy wiecie, że: w klasie mistrzowskiej osiągane są wyniki powyżej 700 znaków na minutę. Na międzynarodowych turniejach obserwuje się wyniki powyżej 1000uderzeń na minutę.

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz